Пам`ятки

"ОБЕРЕЖНО, ПАДАЮТЬ БУРУЛЬКИ! ОБЕРЕЖНО КРИГА!"

ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

1. Під час переходу дороги спочатку подивіться ліворуч, потім – праворуч.
  2. Ніколи не перебігайте дорогу перед транспортом, що наближається.
  3. Якщо немає тротуару, іти можна узбіччям назустріч руху транспорту.
  4. Не влаштовуйте ігри на проїжджій частині.
  5. Не катайтеся на проїжджій частині на велосипеді. Їздити на велосипеді по проїжджій частині дозволяється лише з 14 років.
  6. Переходити проїжджу частину вулиці потрібно пішохідними переходами, у тому числі, що позначені дорожніми знаками.
  7. Під час переходу вулиці потрібно керуватися сигналами світлофора чи регулювальника.
  8. Якщо наближається машина з увімкненим проблисковим маячком або спеціальним звуковим сигналом, пішоходи повинні утриматись від переходу проїжджої частини.
  9. Пішоходи, які не встигли закінчити перехід, повинні перебувати на «острівці безпеки» або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків. Продовжувати перехід можна, лише переконавшись у безпеці подальшого руху.
  10. Небезпечно стояти в першому ряду при очікуванні транспорту: коли до зупинки підходить транспорт, юрба може виштовхнути під колеса.
  11. Трамвай, що зупинився, обходять лише спереду (у цьому випадку видно зустрічний трамвай) і лише пішохідним переходом. Тролейбус (автобус, маршрутне таксі)  необхідно обходити позаду і тільки пішохідним переходом.

Правила безпеки життєдіяльності під час проведення екскурсій

• Бути уважним під час екскурсії, не відволікатися самому та не відволікати інших зайвими розмовами.
  • Знати та виконувати правила дорожнього руху, правила поведінки в громадських місцях, транспорті.
  • Збір організовується біля школи у зазначений вчителем час.
  • Заборонено брати на екскурсію гострі та ріжучі предмети, вибухонебезпечні та пожежонебезпечні предмети.
  • Всі переміщення учні здійснюють за вказівкою вчителя.
  • Під час пересування в громадському транспорті, знаходячись на зупинці необхідно:
    • триматися тільки групою, не штовхатися, не шуміти;
    • бути уважними та ввічливими відносно один одного та до пасажирів;
    • посадку та висадку виконувати за вказівкою вчителя;
    • поступатися місцем старшим та інвалідам.
    • У випадку погіршення стану здоров’я або інших негараздів потрібно звернутися до вчителя.
    • Залишати місце проведення екскурсії учень має право тільки разом з вчителем. Учні організованою групою повертаються до школи.
    • Повернувшись до місця початку екскурсії (школи) учні повинні підійти до вчителя та спитати дозволу залишити групу.
    • Забороняється:
      • залишати місце екскурсії, заважати слухати екскурсантам;
      • залишати на місці екскурсії будь-яке сміття;
      • слухати плеєр, вмикати телефон.

Пам’ятка на зимові канікули

• Для руху пішоходів служать тротуари та пішохідні доріжки, а там, де їх немає, пішоходи можуть йти по узбіччю.
  • Переходити проїжджу частину потрібно тільки по підземному переході, пішохідному містку, по «зебрі», при наявності знаку «пішохідний перехід».
  • Автобуси та тролейбуси потрібно обходити ззаду, трамваї – спереду.
  • Не торкайтесь обірваних проводів: вони можуть бути під напругою, а це смертельно небезпечно. Не користуйтеся несправними електроприладами.
  • Не залишайте без нагляду газо- та електроприлади.
  • Остерігайтеся падаючих бурульок.
  • Не грайтеся з бродячими кішками та собаками. Вони можуть бути поширювачами інфекційних захворювань.
  • Не грайтеся петардами та не робіть самопалів! Це небезпечно для життя!
  • Дотримуйтесь правил безпеки при проведенні новорічних свят.
  • Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!

Пам’ятка на осінні канікули

• Автобуси та тролейбуси потрібно обходити ззаду, трамваї – спереду.
  • Не грайтесь поблизу дороги.
  • Не залишайте без нагляду газо- та електроприлади.
  • Ніколи не вживайте до їжі гриби зі зміненим зовнішнім виглядом. Пам’ятайте, що у кожного їстівного гриба є отруйний двійник.
  • Не грайтеся петардами та не робіть самопалів! Це небезпечно для життя!

Проведено бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму

• Правила дорожнього руху (організація дорожнього руху; правосторонній, односторонній, двосторонній рух; правила безпеки при переході вулиці; наземний, надземний, підземний переходи).
  • Правила протипожежної безпеки (вогонь –друг, вогонь – ворог; причини виникнення пожеж, їх наслідки).
  • Запобігання отруєнь.
  • Правила безпеки при користування газом.
  • Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами (види боєприпасів, методи їх розпізнання; небезпечні предмети (знахідки) та дії при їх виявленні)
  • Правила безпеки на воді (вступ; уміння триматися на воді – запорука безпеки; особливості купання у морі, річці, ставку). Правила поведінки на льоду.
  • Правила безпеки при  користуванні електроприладами, при поводження з джерелами електроструму.

Проведено бесіду про заборону тютюнопаління

Згідно Закону України № 9474 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів» забороняється паління в приміщеннях:

• навчальних та освітньо-виховних закладів, та їх території;
  • на дитячих майданчиках;
  • на спортивних майданчиках, стадіонах;
  • закладів культури;
  • у ліфтах, під’їздах, підземних переходах, громадському транспорті.

Шановні батьки! Подавайте своїм дітям лише позитивний приклад поведінки!

«Бережи життя і здоров'я»

1. Будь уважним на дорогах міста. Дотримуйся правил безпеки в домі, школі.
  2. Не чіпай незнайомих вибухово-небезпечних предметів. Гра з петардами і фейерверками призводить до травм і опіків.
  3. Виконуй правила поводження з побутовими електроприладами та газовою плитою.
  4. Не пробуй на смак недоброякісні та підозрілі продукти, хімічні речовини.
  5. Будь насторожі при спілкування з незнайомими людьми.
  6. Паління, токсикоманія, наркоманія та вживання алкоголю – негативне в розвитку та життєдіяльності організму.